uk

Захист інтелектуальної власності є важливою складовою інвестиційної привабливості України, – Олександр Грибан

Відбулося 19-те засідання щорічного Діалогу з права інтелектуальної власності між Україною та ЄС. Засідання очолили заступник Міністра економіки України Олександр Грибан та керівник відділу захисту прав інтелектуальної власності Генерального директорату з торгівлі Європейської Комісії Карло Петтінато.

“Захист інтелектуальної власності є важливою складовою інвестиційної привабливості країни. Ми працюємо над удосконаленням законодавства в цій сфері та його відповідності міжнародним стандартам, зокрема ЄС. Переконаний, що діалог з бізнесом та експертною спільнотою сприятиме забезпеченню не лише належного захисту прав інтелектуальної власності, а й економічному зростанню, підтримці інновацій та технологічного розвитку України”, – зазначив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

Під час Діалогу сторони обговорили актуальні питання прогресу реформи в сфері інтелектуальної власності, розвитку законодавства, створення спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності, боротьби з правопорушеннями, зокрема, на фізичних і онлайн ринках, торгівлі контрафактними та фальсифікованими медикаментами. Україна та ЄС також приділили увагу стану справ у сфері колективного управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав.

“Міністерство економіки забезпечить проведення відкритих конкурсів на акредитацію організацій колективного управління, щоб наші автори, композитори та інші правовласники отримували справедливу винагороду”, – додав Олександр Грибан.

Підвищення рівня охорони та захисту прав інтелектуальної власності, наближення до європейських стандартів відіграє важливу роль у двосторонніх відносинах.

Карло Петтінато, керівник відділу захисту прав інтелектуальної власності Генерального директорату з торгівлі Європейської Комісії, наголосив, що тривала тісна співпраця між Україною та ЄС сприяє подальшій імплементації амбітної Глави щодо прав інтелектуальної власності Поглибленої та всеосяжної Угоди про вільну торгівлю.

“Ми також вітаємо активну участь наших спільних стейкхолдерів у цьому постійному діалозі”, – зазначив Карло Петтінато.

Підсумовуючи, українська сторона відзначила підтримку ЄС у налагодженні та розвитку співробітництва з Відомством інтелектуальної власності Європейського Союзу та Європейським патентним відомством та висловила сподівання на продовження взаємовигідного співробітництва та конструктивного діалогу.

У заході також взяли участь експерти Єврокомісії, Представництва ЄС в Україні, представники Мінекономіки, центральних органів виконавчої влади, наукового середовища та бізнесу.

Читайте також: