20 українських експертів впродовж січня-лютого пройдуть дистанційне навчання у міжнародних фахівців WorldSkills. Це допоможе ще більше наблизити Україну до міжнародного руху WorldSkills International. Як повідомляє Урядовий портал, українські експерти зможуть дізнатися, як відбувається підготовка до міжнародних змагань, різницю, зокрема змістовну, завдань національного і міжнародного рівня WorldSkills, кращі практики з використання технологій, професійного обладнання та симуляторів тощо.
Перший вебінар відбувся у четвер, 27 січня. На ньому учасникам пояснили, як вони можуть використовувати безкоштовні навчальні ресурси, що пропонує WorldSkills International. Окрім цього, їм нагадали міжнародні правила конкурсу та розказали про інструменти “Експертного центру”, які використовуються за загальними правилами.
Впродовж лютого відбудеться ще 3 навчальні вебінари. Під час них іноземні експерти розкажуть про схеми оцінювання, технічні описи та професійні стандарти WorldSkills. Наприклад, чому до завдань у кожній компетенції має додаватися інфраструктурний лист і як він пов’язаний із тестовим завданням для учасників, чи можна використовувати стандарти WorldSkills для підвищення кваліфікації робітників, що вже працюють тощо.
Для проведення такого навчання організатори та партнери WorldSkills Ukraine проводили переговори з офісом WorldSkills International впродовж усього 2021 року.
Довідково
WorldSkills International – це своєрідні олімпійські ігри для учнів закладів професійної освіти та молодих кваліфікованих робітників. Вони проводяться кожні два роки в різних куточках світу. До руху WorldSkills залучені понад 80 країн світу. В конкурсах професійної майстерності WorldSkills беруть участь 100 млн молодих кваліфікованих робітників.
Вперше конкурс WorldSkills Ukraine був проведений у 2016 році. В межах змагань, зокрема, пропонуються компетенції для школярів.
Організаторами конкурсу в Україні є Міністерство освіти і науки та Федерація роботодавців України. Партнерами конкурсу також є Федерація металургів України та Укрметалургпром.
Читайте також:
- Ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» академік НАН України Михайло ЗГУРОВСЬКИЙ: «ДОСЛІДНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ – ЛОКОМОТИВ ПРОГРЕСУ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ДУАЛЬНА ОСВІТА: АКЦЕНТИ І «ПІДВОДНІ КАМЕНІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРАНТИ: ПОТРІБЕН КУРС ІЗ «ГОРИЗОНТОЗНАВСТВА»! Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- МОН ТА НАН УКРАЇНИ ПОЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЯРОСЛАВ ЯЦКІВ – ПОЧЕСНИЙ ДОКТОР КПІ.Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВСТУП- 2022 ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ ІЗ ТОТ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА SuperNova: ІДЕЇ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- КРАЩИЙ МОЛОДИЙ МАТЕМАТИК УКРАЇНИ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЖІНКИ ЧУДОВО ПОЧУВАЮТЬ СЕБЕ В НАУЦІ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВЕЛИКА КРАСА МАЛОГО МІСТА. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- Коли варто закривати школи? Відстежити з космосу, зреагувати на Землі. Наші позиції. Наукова євроінтеграція. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.