uk

Прогноз розвитку епідемії COVID-19 в Україні на 9 – 22 лютого 2022 р. «Прогноз РГ-61»

Робоча група з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні, базова установа – Інститут проблем математичних машин і систем НАН України

Створена Розпорядженням Президії НАН України від 3 квітня 2020 р. № 198Прогноз розвитку епідемії COVID-19 в Україні на 9 – 22 лютого 2022 р. «Прогноз РГ-61»

08.02.2022

З початку квітня 2020 р. міжвідомча Робоча група (РГ) представників Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вінницького національного технічного університету та Національної академії медичних наук України – з урахуванням світового досвіду математичного моделювання розвитку епідемії COVID-19, на основі статистичних даних про динаміку епідемії в Україні та країнах Європи – створювала і тестувала математичну модель SEIR–U.За результатами проведеного моделювання Робоча група підготувала документи «Прогноз розвитку епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні».

Президія НАН України офіційно представила прогнози до державних органів. На ці прогнози надавав посилання Кабінет Міністрів України під час брифінгів. 

У новому документі «Прогноз РГ-61»:

  • здійснено аналіз первинних статистичних даних розвитку епідемії в Україні;
  • порівняно статистичні дані з попереднім прогнозом «Прогноз РГ-60»;
  • представлено прогноз розвитку епідемії на наступний період 9 – 22 лютого 2022 року;
  • проаналізовано динаміку поширення епідемії в регіонах України.

ВИСНОВКИ

  1. В Україні завершується фаза зростання кількості нових інфікованих та починається піковий період, що буде тривати близько тижня. З наступного тижня можна очікувати поступове зниження кількості нових інфекцій. Більшість західних регіонів України вже пройшли піковий період, також почалося зниження захворюваності в західних країнах-сусідах. Хоч початок зниження захворюваності очікується вже наступного тижня, найімовірніше, смертність ще буде зростати кілька тижнів.      
  2. Середня кількість нових виявлень в Україні склала до 35218 осіб на день, середня кількість летальних випадків становить 179 смертей на день у середньому за останній тиждень. Згідно з прогнозними обчисленнями компартментної моделі, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 35861 (32687-41297), протягом тижня 9 – 15 лютого 2022 року та 32419 (21465-40119) – протягом тижня 16 – 22 лютого 2022 року. Докладніше прогноз представлено у таблиці 4 і на рис.51. Моделювання за допомогою статистичної моделі FB Prophet представлено в розділі 6. Реальні показники захворюваності будуть сильно залежати від можливостей системи тестування, ознаки перевантаження якої спостерігаються.
  3. У Києві кількість нових позитивних ПЛР тестів демонструє досягнення піку, в той час на кількості нових виявлень триває фаза стрімкого зростання (рис. 40). 
  4. Спостережувана летальність за попередньою оцінкою знизилась втричі, порівняно з “дельта”-хвилею, та вдвічі, порівняно з середнім значенням у 2020 році. 
  5. Залученість дітей в епідемічний процес істотно зменшилась відносно досягнутих максимумів, але і досі лишається високою.
  6. Ефективність вакцин у віковій категорії “65+” проти госпіталізацій знизилась до 50% на тлі поширення варіанту коронавірусу “омікрон”. Відомо також, що близько 60% щеплених серед людей віком 70+ отримали вакцину “Коронавак”

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

Читайте також: