uk

Інститут історії України НАН України запрошує на виставку «Червоний шум: декомунізація колекції»

З 5 лютого по 8 березня 2022 року в Музеї історії міста Києва діє виставка «Червоний шум: декомунізація колекції», кураторкою якої є Катерина Липа.

Виставка складається з артефактів із зібрання Музею історії міста Києва. Переважна більшість предметів, як стверджують організатори, експонується уперше.

Проєкт включає також лекційну програму. Серед лекторів – співробітники Інституту історії України.

У п’ятницю 11 лютого, о 18.00 відбудеться лекція Тетяна Євсєєва на тему: «Радянська цивілізація-підроблених-Заповітів. 1920-1930-ті роки».

З анонсу лекції: “…Радянський комунізм в Росії конструювався одночасно як держава-комуна і як цивілізація за блискавично короткий історичний період: з 1917 по 1939 рр. Ленінський план втілювався тотальним масовим терором, примусом до праці, засобами пропаганди, науки, освіти, літератури, образотворчого мистецтва та …«богослів’я», і миттєво поширювався на багнетах за межі радянської Росії. Література та мистецтво стали тим містком, яким російський Сєрєбряний вєк зусиллями «надлюдини-більшовика/чекіста» органічно синтезував спочатку Червону смуту, а пізніше соцреалізм.Українська революція до окупації України більшовиками мала власне обличчя і голос. Якими вони були, як Червоний ренесанс закінчився Розстріляним Відродженням і до чого тут богослів’я, поговоримо 11 лютого 2022”.

Нагадуємо: адреса музею – вул. Богдана Хмельницького 7.

Читайте також: