Український науково-дослідний криголам “Ноосфера” повернувся з Антарктики до Чилі: він пришвартувався у порту Пунта-Аренас вчора, 20 квітня 2022 року. Це був його перший рейс до крижаного континенту під синьо-жовтим прапором. Судно вели разом український капітан Павло Панасюк та колишній британський капітан криголама Саймон Воллес, повідомили науковці.
Під час першої подорожі до Антарктики “Ноосфера” забезпечила перезмінку українських антарктичних експедицій: доправила на нашу станцію “Академік Вернадський” зимівників 27-ї УАЕ й забрала команду 26-ї, а також сезонний загін науковців та технічних працівників. Крім того, на станцію було доставлено 140 тонн пального та понад 80 тонн різних вантажів – від річного запасу їжі до будматеріалів для продовження модернізації “Вернадського”.
У цьому рейсі була запланована потужна програма з досліджень Південного океану, більшість якої, на жаль, довелося скасувати через війну. Однак попри це наші вчені все ж виконали з борту криголаму частину запланованих досліджень. Зокрема, вперше за 20 років українською експедицією були відібрані проби донних відкладів в океані.
Крім того, “Ноосфера” доправила вантажі на польську антарктичну станцію “Арцтовський”, а на зворотному шляху забрала учасників польської антарктичної експедиції. Наш криголам забезпечив перезмінку на “Арцтовському” замість російського судна.
“Тобто за перший рейс “Ноосфери” до Антарктики ми маємо і перезмінку українських експедицій, і міжнародну співпрацю, і проведення унікальних досліджень з вивчення Південного океану. В умовах війни, коли інші країни в нас запитували, чи зможемо ми хоча б провести ротацію зимівників на “Вернадському”, це можна назвати не просто перемогою, а дуже великою перемогою на антарктичному фронті. До того ж, наш криголам проявив себе дуже добре, показавши, що готовий бути для нас надійним помічником”, – відзначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Наразі учасники антарктичних експедицій повертаються додому: їхній шлях триватиме літаками до Варшави, а звідти наземним транспортом до України. Побажаємо їм гарної дороги! А “Ноосфера” поки залишається в Чилі – про її подальший шлях ми неодмінно розповімо згодом.
Читайте також:
- ГОРДИМОСЯ УКРАЇНСЬКИМ ВКЛАДОМ У СВІТОВУ НАУКУ – ЛЮБОМИР РОМАНКІВ!
- Історії тих, хто вибрався із пекла «ДОБРОГО РАНКУ, МИ З МАРІУПОЛЯ». КИРИЛО ДОЛІМБАЄВ ТА ХАБ ВОЛОНТЕРІВ
- «МИ ПОВЕРНЕМОСЬ У МАРІУПОЛЬ». Історії тих, хто вибрався із пекла
- МИКОЛА ТРОФИМЕНКО: НАШ УНІВЕРСИТЕТ МАЄ СТАТИ СИМВОЛОМ ВІДНОВЛЕННЯ МІСТА-ГЕРОЯ МАРІУПОЛЯ
- ЩО ТАКЕ ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА З ПОГЛЯДУ ФІЗИКА?
- НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВИЙ ТРЕНД
- Юрій ДАНЬКО: ВИКЛАДАЧІ І СТУДЕНТИ СНАУ ДОВЕЛИ, ЩО УКРАЇНСЬКІ АГРАРІЇ – «МІЦНІ ГОРІШКИ»
- УКРАЇНСЬКІ ГЕМОСТАТИКИ: З ЛАБОРАТОРІЇ НА ПЕРЕДОВУ
- «НАЦІОНАЛЬНА СТІЙКІСТЬ УКРАЇНИ: стратегія відповіді на виклики та випередження гібридних загроз»
- ЕКОНОМІЧНІ РАНИ ВІЙНИ
- ПОРА ПРОГРАМУВАТИ ВІДРОДЖЕННЯ ЖИТТЄВОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ.
- «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» ОРГАНІЗМУ.
- Сергій КВІТ: МИ ПЕРЕЖИВАЄМО ЧАСИ ГЛОБАЛЬНИХ ЦІННІСНИХ ЗСУВІВ. УКРАЇНА ЗМІНЮЄ СВІТ!
- ОКУПОВАНІ ЗАПОВІДНИКИ
- ПІДТРИМУВАТИ НАЙТІСНІШІ КОНТАКТИ ІЗ ЗАКОРДОННИМИ ПАРТНЕРАМИ
- НАУКОВЦІ НЕ МОЖУТЬ НЕ ПРАЦЮВАТИ
- ПОСОЛ ВІД УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ ДО КУЛЬТУРНОГО СВІТУ
- УКРАЇНСЬКІ НАУКОВЦІ ПРАЦЮЮТЬ НА НАШУ ПЕРЕМОГУ!
- Академік НАН України Ярослав ШУБА: ЯКА ВОНА, «ДЕНАЦИФІКАЦІЯ» ПО-РАШИСТСЬКИ?
- РОБОТИ НЕ ЦУРАЄМОСЬ, ВІЙСЬКУ ДОПОМАГАЄМО, А ОПТИМІЗМОМ – ЩЕ Й ПОДІЛИМОСЬ
- ЛЕГЕНДАРНИЙ МАРІУПОЛЬ
- ЯКЩО КОЖЕН БУДЕ НА СВОЄМУ МІСЦІ, МИ ОБОВ’ЯЗКОВО ПЕРЕМОЖЕМО