uk

7 нагальних кроків для захисту довкілля та успішної євроінтеграції — природозахисники звернулися до Зеленського

Спільнота українських екологічних організацій у відкритому листі звернулася  до Президента Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з вимогою про довкіллєві реформи, які потрібні зараз як ніколи.

“Ми – представники екологічної громадськості України. Від початку війни ми працюємо на перемогу над агресором. Але ми не можемо залишити осторонь питання збереження довкілля України. Російське вторгнення – це трагедія. Але це також вікно можливостей. Можливостей забезпечити вищий рівень безпеки та добробуту українців. Зараз Україна як ніколи близька до інтеграції з ЄС. Чи буде процес успішним? Залежить також від того, як наша держава захищатиме довкілля”, – ідеться у зверненні.

Охорона довкілля започаткована в Європі ще в червні 1972 року Стокгольмською міжнародною конференцією, на якій вперше обговорювалася концепція сталого розвитку, були розроблені 26 принципів збереження довкілля. Ці принципи лягли в основу всіх подальших міжнародних екологічних договорів, стали основою наскрізної екополітики країн ЄС.

“Ми, і не тільки, давно працюємо над гармонізацією українського та європейського довкіллєвого законодавства. Є окремі успіхи. Однак більшість ключових екологічних законопроєктів і досі не ухвалені. Деякі з них прямо передбачені Угодою про асоціацію Україна-ЄС. А без сучасного природоохоронного законодавства євроінтеграція під загрозою”, – наголошують природозахисники.

Активісти переконані, що довкіллєві реформи потрібні зараз як ніколи! Це база українського зеленого курсу й сталого повоєнного відновлення країни. Це шанс продемонструвати, що Україна – держава, де довкілля є одним з пріоритетів, що забезпечує добробут громадян у довгостроковій перспективі. Цей шлях містить сім нагальних кроків, сім законопроєктів, які потребують ухвалення.

Крім цього, активісти також переконані, що довкілля є пріоритетом навіть під час війни. Тому нас дивують деякі антиекологічні законопроєкти, ухвалені в березні цього року. Це рух у напрямку росії, а не ЄС.

Вони  вимагають якнайшвидшого ухвалення семи законопроєктів, надважливих для захисту довкілля та успішної євроінтеграції:

  • 1. 3091 (Про державний екологічний контроль).
  • 2. 6004-2 (Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля).
  • 3. 2207-1д (Про управління відходами).
  • 4. 4461 (Про території Смарагдової мережі).
  • 5. 4197-д (Про ринок деревини).
  • 6. 5413 (Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони та збереження особливо цінних ділянок природних водойм та водотоків).
  • 7. Законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення функціонування окремих довкіллєвих норм (потребує реєстрації).

“Ці сім кроків мають бути впроваджені прямо зараз, без жодних зволікань. Ми готові до будь-якої співпраці для збереження довкілля України!” – наголошують підписанти звернення.

Звернення підписали майже 30 ГО у сфері захисту довкілля.

Читайте також: