Команда з кафедри комп’ютерних систем і мереж Навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича розробила інноваційне обладнання для автоматизованого управління лініями вуличного освітлення.
Прилади, створені завдяки проєкту «Система управління вуличним освітленням Ulight» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, уже в січні 2022 року отримають чотири об’єднані територіальні громади Донецької та Луганської областей, підконтрольних уряду України територій.
Деталі:
Проєкт реалізується у Торецькій, Лисичанській, Попаснянські та Новопсковській громадах упродовж останніх дев’яти місяців. Завдяки такому рішенню можна віддалено моніторити, чи є на лініях вуличного освітлення, наприклад, несправні лампи, сповіщати представників громади про несанкціоновані підключення до мереж, отримувати аналітику щодо обліку та споживання електроенергії, а також суттєво економити бюджети громади.
За цей час чернівецька команда змогла розробити програмно-апаратну частини системи управління лініями вуличного освітлення і протестувати її на базі КП «Чернівціміськсвітло». У вересні прилади пройшли сертифікацію на відповідність технічним регламентам ЄС у ВЦ ДП «Рівнестандартметрологія», опісля їх запустили у серійне виробництво.
«У ході проєкту виникало багато складних ситуацій, пов’язаних, насамперед, зі світовою кризою електронних компонентів та логістикою, на які вплинули дуже різні фактори: від ситуації з COVID-19 до сезонних святкувань в Китаї. У комунікації з громадами дуже допомогли представники відділу промоції та інноваційного розвитку Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку і зовнішніх зносин Луганської ОДА» – зазначає керівник проєкту Ігор Мосін.
Наразі команда готується до постачання готового обладнання в громади та організації монтажних і пусконалагоджувальних робіт.
Проєкт реалізується громадською організацією «Фонд «Буковина інноваційна» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Для довідки:
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Читайте також:
- Ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» академік НАН України Михайло ЗГУРОВСЬКИЙ: «ДОСЛІДНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ – ЛОКОМОТИВ ПРОГРЕСУ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ДУАЛЬНА ОСВІТА: АКЦЕНТИ І «ПІДВОДНІ КАМЕНІ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРАНТИ: ПОТРІБЕН КУРС ІЗ «ГОРИЗОНТОЗНАВСТВА»! Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- МОН ТА НАН УКРАЇНИ ПОЄДНАЛИ ЗУСИЛЛЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ». Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЯРОСЛАВ ЯЦКІВ – ПОЧЕСНИЙ ДОКТОР КПІ.Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВСТУП- 2022 ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ ІЗ ТОТ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- НАУКОВА SuperNova: ІДЕЇ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- КРАЩИЙ МОЛОДИЙ МАТЕМАТИК УКРАЇНИ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ЖІНКИ ЧУДОВО ПОЧУВАЮТЬ СЕБЕ В НАУЦІ. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- ВЕЛИКА КРАСА МАЛОГО МІСТА. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р.
- Коли варто закривати школи? Відстежити з космосу, зреагувати на Землі. Наші позиції. Наукова євроінтеграція. Газета “Світ”, № 1 – 2, січень, 2021 р