Інтерв’ю картографа Дмитра Вортмана ««Terra Ucrainica»: для чого додавати мапи до історичних знань?»

Співавтор атласу українських земель «Terra Ucrainica», науковий співробітник  відділу спеціальних галузей історичної науки та електронних інформаційних ресурсів Інституту історії України НАН України Дмитро Вортман розповів про українську історичну картографію.

Учений зазначив: «Команда видання «Terra Ucrainica» хоче донести широкому загалові у зрозумілій формі історію українських земель. Передусім у виданні — територія у межах сучасних державних кордонів України. Однак базові карти нашого атласу охоплюють території на всі 4 сторони від України, які входили до держав, які можемо вважати українськими чи протоукраїнськими. Враховуємо українські етнічні землі, Кубань туди зокрема потрапляє. В Україні нема єдиної бази даних з усіма історичними назвами українських міст та сіл. Ще радянські паперові довідники не охоплюють потрібного масиву топонімічної інформації. Історичні карти є найкращим засобом популяризації історичних знань. У них історію можна побачити».

Ознайомитися з повним аудіозаписом інтерв’ю

За інформацією інформаційного порталу «Громадське радіо» та прес-служби НАН України