Інтелектуальна власність у цифрах за 9 місяців 2023 року: оприлюднено рейтинг ЗВО

Незважаючи на непрості умови, в яких перебуває вся Україна під час повномасштабної війни, сфері інтелектуальної власності вдається не тільки відновлюватись, а й розвиватися. Національні винахідники, інноватори, креатори та бізнес продовжують підтримувати економіку держави та створювати новий інноваційний простір в країні.

За 9 місяців 2023 року відбулося значне підвищення кількості надходження заявок на об’єкти промислової власності (далі – ОПВ), ідеться на сайті Євроосвіта. Загальна кількість надходжень заявок збільшилась на 44,!%, порівняно з відповідним періодом минулого року. Порівнюючи показники 9 місяців 2022 та 2023 років, найбільший приріст спостерігається у надходженні заявок на торговельні марки за національною процедурою – 50,4%, та на корисні моделі – 46,8%.

Найбільш активними серед вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, за 9 місяців 2023 року були:

– Вінницький національний технічний університет – 123 заявки;
– Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 64 заявки;
-Національний університет «Львівська політехніка» – 63 заявки;
– Харківський національний автомобільно-дорожній університет – 58 заявок;
– Державний вищий навчальний заклад «Криворізький національний університет» – 50 заявок;
– Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя -48 заявок;
– Луцький національний технічний університет – 33 заявки;
– Національний університет харчових технологій – 32 заявки;
– Центральноукраінський національний технічний університет – 25 заявок;
– Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля -24 заявки;
– Національний університет біоресурсів і природокористування України -23 заявки.