uk

Проблеми культурної спадщини України в окупованому Криму та її стан у статті «Піострів в руїнах»

На початку цього року у впливовому німецькому виданні «Kulturaustausch» у випуску, присвяченому археології, вийшла стаття Оксани Щур про стан культурної спадщини України в окупованому Криму: «Піострів в руїнах» / Eine Halbinsel in Ruinen, Unter der Erde (Ausgabe I/2022).

Як зазначають у Інституті археології НАН України статті ідеться зокрема про стирання національної ідентичності кримських татар і українців внаслідок гуманітарної політики окупаційної влади, ситуацію із пам’яткою всесвітньої спадщини «Давнє місто Херсонес Таврійський і його хора» в Севастополі та палацом кримських ханів в Бахчисараї, долю частини експонатів виставки «Крим-золотий острів в Чорному морі», рішення з приводу передачі яких Україні, прийняте Амстердамськм судом, до кінця січня може бути оскаржене.

Автор матеріалу в тексті статті навела низку коментарів українських діячів культури і науковців, зокрема кан. іст.наук, ст. наук. співр. Інституту археології НАН України Евеліни Кравченко щодо ситуації із долею археологічних старожитностей у окупованому Криму. Археологиня зазначила, що «під час цих розкопок [у окупованому Криму] часто нехтують правилами охорони пам’яток місцевості, а використання важкої техніки пошкоджує шари ґрунту. Нещодавно під час будівництва автомагістралі, яку пропагував Кремль, було виявлено та частково знищено численні історичні поселення та ісламські поховання…

У підсумку Евеліна Кравченко каже, що Росія пропонує їм «продати» результати попередньої роботи. Натомість вони отримують співавторство російської наукової роботи або пропозицію переопублікувати старі результати дослідження в Росії. Це має на меті створити враження, що українські дослідники схвалюють дії російської адміністрації».

Ознайомитися зі статтею можна на сайті ІА: https://iananu.org.ua/…/1143-dolia-arkheolohichnoi…Англ. версія статті у Kulturaustausch: https://www.zeitschrift-kulturaustausch.de/en/archive…

Читайте також: