У церкві Спаса на Берестові покажуть цеглу княжої доби

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» готує нову експозицію, на якій демонструватиме унікальні артефакти. 29 квітня о 12:00 відкривається виставка «Цегла княжої доби Києво-Печерської лаври». Вона буде розміщена в притворі церкви Спаса на Берестові, повідомляє Мінкультури.

Експозиція висвітлюватиме історію лаврського архітектурного ансамблю у ХІ–ХІІ століть, розвиток будівельної справи та технологію виготовлення плінфи. Серед артефактів демонструватимуться зразки з унікальними торцевими знаками та побутовими відмітками. На відкриття на відвідувачів чекає авторська екскурсія.

Минулого тижня церкву Спаса на Берестові відкрили для відвідування. На сьогодні у пам’ятці діють три експозиції: «Три тисячі років історії. Археологічне дослідження території церкви Спаса на Берестові», «Печерське містечко на планах XVII — першої третини XIX ст.» та вперше демонструється стакан від одного з артилерійських снарядів, якими російські загарбники бомбардували Київ у січні 1918 року.

У цей скрутний час керівництво Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» пішло назустріч відвідувачам. Вартість вхідного квитка до експозиційного об’єкту знижена до 50 грн. Вхід пільговим категоріям (школярам, студентам, пенсіонерам) — 25 грн. Для військовослужбовців вхід вільний.

Храм Спаса на Берестові — пам’ятка архітектури XI—XII століття, яка входить до складу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і відповідно до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО (з 1990 року).
Українські вчені вважають, що церква Спаса на Берестові (Берестове тоді було місциною на околиці Києва, де розташовувалася одна з княжих резиденцій) була зведена за правління київського князя Володимира Мономаха між 1113 і 1125 роками як головний собор Спасо-Преображенського монастиря.

Церкву Спаса на Берестові відкрили після багаторічної реставрації у вересні 2019 року. Територія навколо древнього храму повністю оновлена.